Son Haberler :

E-muhtıranın ardından Denizli’de Kutlu Doğum kutlamaları köylere kadar uzandı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde 27 Nisan 2007'de çocuklara ilahi okuttuğu için Genelkurmay Başkanlığı’nın e-muhtırasında yer alan Denizli'de, kutlamalar artık köylere kadar uzanıyor.
18.04.2012 08:57:37
Paylaş
E-muhtıranın ardından Denizli’de Kutlu Doğum kutlamaları köylere kadar uzandı
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde 27 Nisan 2007'de çocuklara ilahi okuttuğu için Genelkurmay Başkanlığı’nın e-muhtırasında yer alan Denizli'de, kutlamalar artık köylere kadar uzanıyor. İl merkezi, ilçeler ve köylerde yapılan Kutlu Doğum etkinlikleri, devlet–millet kaynaşması şeklinde gerçekleşiyor.

Kale ilçesi İnceğiz köyünde halkın ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum etkinliği, bir düğün coşkusuyla yapıldı. Kale Kaymakamı Serap Özmen ve İlçe Müftüsü İshak Göksel’in de katıldığı, bu yıl üçüncüsü yapılan kutlamada, büyük kazanlarla yöreye özel çeşitli yemekler ve keşkek pişirildi, misafirlere yemek ikram edildi. Kur’ân, dua ve salavat okunan etkinliğe bütün köy halkı katıldı. İnceğiz Köyü Muhtarı Yüksel Pekçok, “Köylerde bu tür programlar önceden yapılmıyordu. Biz halkımızın da desteğiyle güzel bir program düzenledik. Halkımızın kardeşliğini pekiştirmek, küskünleri barıştırmak, birlik ve beraberliğimizi korumak için bu tür özel günlerde biraraya gelip etkinlikler yapıyoruz. Bizim gibi diğer köylerde de Kutlu Doğum etkinlikleri yapılmaya başladı.” dedi.

Bu arada Narlı, Muslugüme, Çamlarca ve Adamharmanı köylerinde de Kutlu Doğum etkinlikleri yapıldığı belirtildi. CİHAN
Benzer Haberler
Türkiye Yazarlar Birliği’nden Kutlu Doğum programı
Binlerce kilometre uzaktan doğum günü pastasına üfledi
Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Kutlu, TOKİ sakinlerini ziyaret etti
İlkadım Belediyesi'nden doğum yapan annelere sürpriz
Yorumlar (0)
Ankete Katılın
Sonuçlar