Abdullah Gül'den Son Dakika Açıklaması

Abdullah Gül'den Son Dakika Açıklaması

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Deniz Baykal'ın ifadeleri ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında "Ben ciddiye almadım ama görüyorum ki alanlar olmuş" dedi.

Abdullah Gül'den Son Dakika Açıklaması
Abdullah Gül'den Son Dakika Açıklaması
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,Deniz Baykal'ın ifadeleri ile ilgili açıklama yaptı.Açıklamasında "Ben ciddiye almadım ama görüyorum ki alanlar olmuş"dedi.
 
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Gül,Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Deniz Baykal'ın konuşmalarıyla ilgili şu açıklamada bulundu:"Geçen günler bir siyasetçinin çeşitli kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler o konuşmada beni de söz konusu etti. Açıkçası benimle ilgili söylenenleri hiç ciddiye almadım. Çünkü, daha önceden de biliyorum nasıl 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını, bugünkü koşullara Türkiye'ye gelirken hangi şartlarda geldiğini. Dolayısıyla hiç ciddiye almadım. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar.Hatta bazı arkadaşlar saygı seviyesini de aşarak neredeyse benim ne yapmam gerektiğini, söylemem gerektiğini nasihat edecek kadar ileri de gittiler. Buna çok üzüldüm" diyerek konuşmalarına şunlarıda ekledi:Başka bir noktada şu; uzun bir süredir bazı çevreler, siteler, sosyal medyada başta ben olmak üzere Ak Parti'nin gerçek öncüleri,kurucuları onun içeride dışarıda itibarında, başarısında çok büyük emeği geçmiş arkadaşlar hakkında ağıza gelemeyecek laflar küfürlere varan her türlü ahlak dışı davranışlar edep dışı doğrusu bunları da nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor artık.Bunun karşısında sukutu gerçekten çok üzüntü ile karşılıyorum ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum."
"Günlük Siyasete Girmem"
7 yıl Türkiye'ye tarafsız Cumhurbaşkanlığı yaptığını vurgalayan Gül,"Ben 7 sene tarafsız olarak Cumhurbaşkanlığı yaptım.Sonra ayrılınca da günlük siyasete girmeyeceğimi de defalarca söyledim tabi ki bütün bilgimi birikimimi yeri, geldiğinde ülkem için paylaşma sorumluluğum var. Yeri geldiğinde ülkemizi yöneten değerli arkadaşlarım ile baş başa gelerek paylaştım.Yeri geldiğin de kamuoyu ile paylaştım. Bu şekilde paylaşmaya da devam edeceğim" dedi.
"Ülke Zaten Seçim Yorgunluğu İçinde"
Gül, "Baktığımızda ülke zaten kutuplaşmanın ve seçimlerin yorgunluğu içinde. Türkiye'nin önüne bakması gerekir. Türkiye'nin önünde çok önemli meseleleri var. Ulusal çıkarlarını tehdit eden gelişmeler var.İçeride bir sürü ekonomik beklentiler, sorunlar,halkın ihtiyaçları var. Herkesin bunları çözmek için uğraşması gerekir. Bu uğurda da elinden gelen her şeyi yapması gerekir.Bu noktada Hükümete yardımcı olmak, diğer sorunlara yardımcı olmak gerekir" diye konuştu.Abdullah Gül sözlerine "Türkiye'nin bütün bu zorlukları aşması tarihinde ilk defa ciddi ciddiye kaldığı tehlikeler var yurt dışından kaynaklanan bütün bunları aşmak için büyük bir beraberlik içerisinde , soğukkanlı şekilde hareket edilmeli. Bu fikirlerimi bu şekilde paylaşırım" ifadelerini ekledi.
"DOĞRUSU HİÇ CİDDİYE ALMAM"
Gül, "Onun ötesinde bir çok polemiklere sokmak için uğraşanlara da doğrusu hiç ciddiye, dikkate almam" dedi.
11. Cumhurbaşkanı Gül, gazetecilerin bu konu dışındaki sorularına yanıt vermeyerek camiden ayrıldı.
Abdullah Gül son dakika Açıklama Deniz Baykal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nur Yerlitaş'tan Canlı Yayında Skandal Sözler: “Şehitler Mehitler Aman Yeter”
Nur Yerlitaş'tan Canlı Yayında Skandal Sözler: “Şehitler Mehitler Aman Yeter”
Acun llıcalı Canlı Yayında Açıkladı: Survivor 2018 Ne Zaman Başlayacak?
Acun llıcalı Canlı Yayında Açıkladı: Survivor 2018 Ne Zaman Başlayacak?