Gül'e CHP'den Cevap Gecikmedi

Gül'e CHP'den Cevap Gecikmedi

Abdullah Gül'ün Deniz Baykal'a ilişkin yaptığı bu açıklamaya yönelik CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den yanıt gecikmedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Deniz Baykal'ı kast ederek,yaptığı açıklamaya ilişkin şöyle bir yanıt verdi:“Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerine mesaj vermek, konuşmak, eleştirmek, had bildirmek için Sayın Deniz Baykal’ın açıklamalarını kullanıyor olmalarına gerçekten şaşırmamak elde değil. Bunu yüz yüze konuşun Abdullah Bey. Neden Deniz Baykal’a ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu sizin partinizin iç meselesi” dedi.

Gül'e CHP'den Cevap Gecikmedi
Gül'e CHP'den Cevap Gecikmedi

 

"Abdullah Gül'ün Deniz Baykal'a ilişkin yaptığı bu açıklamaya yönelik CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den yanıt gecikmedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Deniz Baykal'ı kast ederek,yaptığı açıklamaya ilişkin şöyle bir yanıt verdi:“Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerine mesaj vermek, konuşmak, eleştirmek, had bildirmek için Sayın Deniz Baykal’ın açıklamalarını kullanıyor olmalarına gerçekten şaşırmamak elde değil. Bunu yüz yüze konuşun Abdullah Bey. Neden Deniz Baykal’a ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu sizin partinizin iç meselesi” dedi.

Abdullah Gül'ün Açıklaması:

Abdullah Gül,Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Deniz Baykal'ın konuşmalarıyla ilgili şu açıklamada bulunmuştu:"Geçen günler bir siyasetçinin çeşitli kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler o konuşmada beni de söz konusu etti. Açıkçası benimle ilgili söylenenleri hiç ciddiye almadım. Çünkü, daha önceden de biliyorum nasıl 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını, bugünkü koşullara Türkiye'ye gelirken hangi şartlarda geldiğini. Dolayısıyla hiç ciddiye almadım.Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar.Hatta bazı arkadaşlar saygı seviyesini de aşarak neredeyse benim ne yapmamgerektiğini, söylemem gerektiğini nasihat edecek kadar ileri de gittiler. Buna çok üzüldüm" diyerek konuşmalarına şunlarıda eklemişti: Başka bir noktada şu; uzun bir süredir bazı çevreler, siteler, sosyal medyada başta ben olmak üzere Ak Parti'nin gerçek öncüleri, kurucuları onun içeride dışarıda itibarında, başarısında çok büyük emeği geçmiş arkadaşlar hakkında ağıza gelemeyecek laflar küfürlere varan her türlü ahlak dışı davranışlar edep dışı doğrusu bunları da nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor artık.Bunun karşısında sukutu gerçekten çok üzüntü ile karşılıyorum ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum."

Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili şöyle bir yanıt verdi:

“Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerine mesaj vermek, konuşmak, eleştirmek, had bildirmek için Sayın Deniz Baykal’ın açıklamalarını kullanıyor olmalarına gerçekten şaşırmamak elde değil. Bu AKP’nin kendi iç meselesidir. Sayın Abdullah Gül’e iç mesele konusunda yaptığı hatırlatmayı bu boyutuyla iade etmek gerekir. Hükümete, ‘evet’e destek vermek vermemek, bir takım çelişkiler bir yana, bunu yüz yüze konuşun Abdullah Bey. Neden Deniz Baykal’a ihtiyaç duyuyorsunuz? Gidin konuşun. Bu sizin partinizin iç meselesi. Şaşırdık bunları duyduğumuza. Bundan sonraki süreçte Erdoğan ve Gül’ün birbirlerine bir telefon mesafesinde olup bir çay içebilecek hukuklarının kalmış olduğunu ümit etmek isteriz. İkisi de birbirlerini takip eden ve tarafsızlık yemini etmiş cumhurbaşkanlarıdır.”   

Başbakan Önce Özür Dilesin!

Meclis tarafından seçilecek Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliği için adayların belirleneceği alt komisyona üye vermemelerine ilişkin Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya değinen CHP’li Özel, şunları söyledi: “Sayın Başbakan’ın yaklaşımını bir çağrı olarak yeniden görüyoruz. ‘Muhalefet gelsin otursun müzakere etsin, olan oldu geride kaldı HSK ve uyum yasalarında birlikte çalışalım’ gibi bir yaklaşım gözükmektedir. Sayın Başbakana sorarlar: Yüksek Yargıyı şekillendirmek için teröristle masaya oturulur mu? FETÖ’cü, darbeciyle senin işin ne orada? Bütün kampanya boyunca 18 maddeyi anlatacağına 23 milyonu görüp de sonrada ‘biz size terörist demedik’ diye günah çıkarmaya çalışan başbakana sorarlar: Hani biz teröristtik, hani FETÖ’cüydük, hani biz darbeciydik? Bize niye ihtiyacın var? Bizi meydan meydan hedef gösteriyordu. Şimdi neden hedefinde değil de ilgi odağın olduk biz senin? Önce Meclis’e gel, kürsüye çık, 23 milyon için bir özür dile bakalım. ‘Biz 3 oy fazla alabilmek için çok ağır hakaretler bulunduk. Vekilleri kanalıyla asillerden özür diliyoruz’ deyin. Ondan sonra çağrı yapmaya yine bir yüzün olur. Ne cevap vereceğimizi yine biz biliriz. BU özür gelmeden Sayın Başbakan boşu boşuna çırpınmasın.”

 

 

 

 

Abdullah Gül Özgür Özel CHP Deniz Baykal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Solmaz’lı İzdivaç Geri Döndü! Seda Sayan RTÜK’ün Yasağını Delerek Skandala Yeniden Başladı
Solmaz’lı İzdivaç Geri Döndü! Seda Sayan RTÜK’ün Yasağını Delerek Skandala Yeniden Başladı
Şile’de Vahşi Cinayet! Ünlü Yönetmen Başı Beyzbol Sopasıyla Ezilerek Öldürüldü
Şile’de Vahşi Cinayet! Ünlü Yönetmen Başı Beyzbol Sopasıyla Ezilerek Öldürüldü