Kefir ve Yoğurt Uzun Yaşamın Sırrı

Kefir ve Yoğurt Uzun Yaşamın Sırrı

Faydaları saymakla bitmeyen kefir ve yoğurt uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı. Yapılan son araştırmalara göre prebiyotik içeren gıdalar depresyon ve travma sonrası yaşanan bozuklukların giderilmesinde büyük rol oynuyor.

Kefir ve Yoğurt Uzun Yaşamın Sırrı
Kefir ve Yoğurt Uzun Yaşamın Sırrı

Gıda mühendisi Nurdan Baloğlu Tuncel vücuttaki mutluluk hormonu olan serotoninin %95'ini probiyotiklerin sağladığını belirterek probiyotiğin bilinmeyenler hakkında bilgi verdi. Beyin ve kalp ikilisinin vücut yönetimindeki rolünün yatsınamaz olduğunu söyleyen Tuncal, Yapılan araştırmalar sonucunda beyin ve kalp kadar önemli diğer bir organın ise mide ve sindirim sistemi olduğunu dile getirdi.

“Beyin -Bağırsak Ekseni” Konusunu son dönemlerde birçok bilim insanının da ilgisini çektiğini belirten Tuncal, Hem Tıp camiasının hem de piskoloji alanının bu konuda geniş incelemeler yaptığını belirtti. Yapılan bu araştırmalar insanın beyin ve sinir sistemi kadar etkili olan başka bir kontrol mekanizması tarafından yönetildiğini gün yüzüne çıkardı. En az beyin kadar bağırsak ve sindirim sistemi de vücudu etkiliyor. Günümüzde birçok hastalığın oluşmasında bağırsakta sindirim sisteminin etkisi büyük.

PREBİYOTİKLER ÇOK ÖNEMLİ

Son dönemlerde oldukça popüler olan kefir ve yoğurt gibi probiyotiklerle beslenmek ise insan sağlığına olumlu etkiler sağlıyor.  konu hakkında açıklama yapan Dr. Bridget Callaghan, Sindirim sisteminde travma sonrası oluşan bozuklukları normale döndü verebilmesi için probiyotiklerin gücünün önemli olduğunu dile getirdi. Fareler üzerinde yapılan deneylerde travma yaşayan farelerin diyetlerinde Probiyotik ağırlıklı gıdalar ile beslendiği ve deney sonucunda kefir ve yoğurtlu da bol miktarda bulunan Probiyotik ile beslenen farelerin izlerinin daha az görüldüğü ortaya çıktı. Kefir ve yoğurt gibi Probiyotik ağırlıklı gıdalarla beslenmek başla depresyon ve kaygı bozukluğu olmak üzere birçok ruhsal soruna iyi geliyor.

yoğurt kefir probiyotik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti