Hamilelikte Gribe Dikkat

Hamilelikte Gribe Dikkat

Anne adayları, gebeliğiniz sırasında dikkat etmeniz gerekenlerin başında grip geliyor. Çünkü grip virüsü hamilelik döneminde daha da ciddi hale gelebiliyor.

Hamilelikte Gribe Dikkat
Hamilelikte Gribe Dikkat

Hamile adayları ve hamile olan kadınlar için dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan bir de griptir. Grip  masum görünse de hamilelik döneminde  aslında çok tehlikeli olabilir. Kadınların hamilelik dönemin  de vücutları çok fazla hassas olur. En ufak mikrop dahi hastalığa dönüşebilir. Bunu için hamile adayları ve hamile olan kadınların dikkat etmesi gereken bazı hususlara yer verdik. 

HAMİLİKTE GRİP

Hamilelikte grip baş belası olabiliyor. Halsizlik, yüksek ateş, burun akıntısı, boğaz ağrısı ve öksürük gibi durumlar yaşatarak atlatıyor insanlar. Özellikle hamilelik döneminde grip kişi de tehlike yaratabilir. Bunun için hamilelik döneminde anne adayları  çok fazla dikkat etmesi gerekir kendine  hadi gelin bir de  beraber neler yapılması gerektiğine bakalım.

HAMİLİLEKTE GRİPLE SAVAŞMAK

Anne adaylarının öncellikle temiz iyice yıkanmış bol bol meyve ve sebze  yiyip vitamin alması gerekir. Vitaminsizlik gribe kapı açabilir. Kendilerine dikkat etmesi gereken bir husus da sıcak tutmalıdır. Soğuk algınlığına yakalamak adına kendilerini sıcak tutup giyimlerine dikkat etmelilerdir. İçecekler de daha çok ılık tercih etmelilerdir. Boğaz ağrısına neden olacak şekilde soğuk içeceklerden kaçınmalılardır. Öncelikli olarak doktora başvurmakta fayda vardır ilaç takviyesinin yanı sıra bol bol sıvı alınmalıdır, Düzenli, doğru ve iyi beslenmelidir, ağırlıklı olarak c vitamini almalıdır, en önemlilerin den biri de uyku düzenidir. Ona çok dikkat etmelidir. Havalandırılmış temiz ortamlar da kalmalılardır. Yeterince sıcak olmasına da dikkat edilmelidir.

hamilelik gebelik grip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti