Mahfi EĞİTİM OLMAZSA…
EĞİTİM OLMAZSA…
Mahfi
Yazar Profili

EĞİTİM OLMAZSA…

Bir ülkede eğitim olmadığı ya da zayıf olduğu takdirde o ülkenin insanları hem kendi yöneticileri tarafından hem de dış mihraklar tarafından sömürülmeye mahkumdur. 
 
Eğitim, bir ülkenin aydınlanmasında ve vatandaşlarının insanca yaşamasında olmazsa olmaz şarttır. Bu nedenle eğitim, bir ülkenin temel direğidir. 
 
Bir ülkede eğitim yeteri düzeyde olmadığı takdirde o ülkenin vatandaşları kendilerinden bile korkar hale gelirler. Düşüncelerini dahi ifade edemediklerinden güçlü kimse onun yanında yer alırlar. Bir başka deyişle otoriteye boyun eğerler. 
 
Bir ülkede yeteri düzeyde eğitim olmadığı takdirde o ülke vatandaşlarının sadece bedenleri özgür olur. Ruhlarına vurdukları prangaların sayısı dahi belli olmadığından manevi açıdan özgürlükten bahsedilemez. Bu nedenle de vatandaşlar, kendi içlerinde huzursuz olduklarından eğitim düzeyinin yetersiz olduğu ülkelerde yüksek refah seviyesinden bahsetmek dahi büyük hata olur. 
 
İşin özü insanları, hayvanlardan ayıran akıllarıdır. O akıl kaliteli bir eğitimden geçmediği sürece insan, tam insan olamaz. İnsanın, insanlığının farkına varması içindir ki Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerimin ilk emri 'Seni Yaradan Rabbinin Adıyla Oku' olmuştur.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti