Mahfi Hepimiz Birer Engelliyiz
Hepimiz Birer Engelliyiz
Mahfi
Yazar Profili

Hepimiz Birer Engelliyiz

Vücudumuzdaki bütün uzuvlarımız tam olsa da çağın gereklerine ayak uyduramadığımız, boş gündemlerle bir daha geri gelmeyecek günlerimizi israf ettiğimiz, kendi çıkarlarımız için evlatlarımızın geleceğini feda ettiğimiz, okuyarak bilgiyle donanmadığımız, sorumluluklarımızdan kaçındığımız ve bir şey olduğunda da daima suçu başkalarında gördüğümüz ve fark edilecek kendimize özgü bir yaşamımız, fikirlerimiz olmadığı ve kendimizden dahi korkar hale geldiğimiz için hepimiz birer özürlüyüz. 
 
Özürlü demek sadece vücudunun bir uzvu eksik ya da sakat olan insan demek değildir. Esas özürlü ise bu insanlar hiç değildir. Esas özürlü yaşamı doyasıya kucaklayamayan, zamanın değerini bilmeyen, kendimize özgü yaşam felsefesi geliştiremeyen bizleriz. 
 
Bize ödül olarak verilen yaşama karşı kızgınlık içerisindeyiz, dalıp dalıp gidiyoruz, hayallerimiz yok, geleceğimiz yok, nedenler üzerinde durmaktan sonuca gidemiyoruz, en acısı da kendimizden dahi utanıyoruz ama farkında değiliz. 
 
Gelin hep beraber ele ele verelim. Kıralım zincirlerimizi ve aydınlık geleceğe koşalım. Birbirimizi yermek yerine övelim. Zamanı en iyi şekilde değerlendirelim. Okuyalım ve bilgiyle donanalım ki kimse beynimizi zehirlemeye cüret dahi edemesin. 
 
Özürsüz bir şekilde kendi fikirlerimizle, kendi değerlerimizle yaşamak hepimizin hakkıdır. Bu hakkımızı, kimsenin çalmasına izin vermeyelim.     
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti