Şener Koştu Vicdanlara Operasyon Düzenlemek
Vicdanlara Operasyon Düzenlemek
Şener Koştu
Yazar Profili

Vicdanlara Operasyon Düzenlemek

Yaşamın, herhangi bir sıkıntı çıkmadan düzgün akıp gitmesi için insanlar kurallar koyarlar. Bu kurallar ise toplum içerisinde bir gücü temsil ederler. Ancak bu güç, güçlüden yana kullanılarak masumun hakkını çiğneyince çirkinleşir. Bu çirkinliklere dirayet gösteremeyen insanlar ise çıkmazlar içerisinde sürdürdükleri yaşamlarında çıkış noktaları ararken güçlüden taraf olurlar. Sonuçta ezilen yine mazlumlar olur. 

Güçlü insanlardan nefret eden insanlar, çıkarları için güçlüden taraf olup, mazlumu ezmeye kalkışınca da vicdanlara operasyon düzenlenmesi gerekiyor.  

İnsanlık damarını yitiren insanlar, umut kırıntılarına muhtaç kaldıysa, yaşamdaki gerçeklerinden kaçıyorsa, battığı faiz batağından kurtulmak için mücadele ederken yorgun düştüyse ve yaşamlar harabeyi andırıyorsa kimse kendini kandırmasın. Mutsuzuz. 

Oysa insanlar, ara sıra vicdanlarına operasyon düzenleseler ve yaşamlarının muhasebesini yapsalar, yaşam çok daha güzel olacak. İnsanlar, yaşamak istiyorlarsa büyük düşler peşinde koşmalıdırlar. İnsanlar, yaşamın kurallarını düzgün işlettikleri sürece başkaları tarafından yazılan kadere mahkum olmazlar. Çünkü yaşamın kuralları düzgün işlediği sürece kendi yaşam mücadelesini kendileri veren insanlar, kendi kaderlerini yazma imkanına da sahip olurlar. 

Vicdanlarına operasyon düzenlemeden yaşayan insanlar, sadece kendi yaşamlarından sorumlu değildirler. Aynı zamanda gelecek nesillerin sorumluluğunu da omuzlarında taşırlar. Bu nedenle çocuklarımızın gülen gözlerinin içerisine gülen gözlerimizle bakmak için vicdanlı bir şekilde yaşamak, yaşantılarımızı sorgulamak, dokunulmaz adamlar yerine geleceğe ışık saçacak adamlar yetiştirmeliyiz. 

İnsanlar, hatalarına alkış tutan insanları yanlarında tutarken, hatalarını eleştirenleri ise dışlamaktadır. Vicdanlarına operasyon yapmayan insanlar, bunun farkında dahi değiller. 

İnsanlar, umutsuzluğu bir kenara bırakarak yaşamın ipini göğüslemek için sonuna kadar mücadele etmelidir. Sadece ceplerimizi değil, insanların gönüllerini de doldurmak istiyorsak vicdanlarımıza operasyon düzenlemeyi ihmal etmeyelim. Aksi takdirde yaşamın ipi, dar ağacındaki yağlı urgan gibi boynumuzu sıktıkça sıkar. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TV8 Yemekteyiz 23 Şubat 2018 Haftanın Finalinde Kim Birinci Oldu? Yemekteyiz 125. Bölüm Haftanın Finalinde Kim Kazandı?
TV8 Yemekteyiz 23 Şubat 2018 Haftanın Finalinde Kim Birinci Oldu? Yemekteyiz 125. Bölüm Haftanın Finalinde Kim Kazandı?
TV8 Yemekteyiz 22 Şubat 2018 Bilgin Hanımın Evinde Neler Yaşandı? Bilgin Hanımın Menüsü ve Puanı
TV8 Yemekteyiz 22 Şubat 2018 Bilgin Hanımın Evinde Neler Yaşandı? Bilgin Hanımın Menüsü ve Puanı