Mahfi Huzur = Maskesiz İnsanlar
Huzur = Maskesiz İnsanlar
Mahfi
Yazar Profili

Huzur = Maskesiz İnsanlar

Gidene değil de kalana kötü olan dünya, sende insanlar gibi sayısız maskeler taktın mı suratına? 

Bunca yaşam mücadelesi, para, mal, mülk, makam ve mevki hırsı, son nefesimizi verirken elini tutup da elveda diyecek bir dostumuz olmadıktan sonra neye yarar? 

Bu dünyada suratımıza taktığımız sayısız maskelerin hangi birini öte tarafa götüreceğiz?  

Hiç düşündük mü bu dünyaya nasıl veda edeceğimizi? 

Bütün bu soruların cevabını bilmiyoruz. Çünkü suratımıza taktığımız maskeler yüzünden kendimizi dahi tanıyamıyoruz. Hatta aynaya baktığımız zaman kendi yüzümüz bile bize yabancı geliyor. 

Suratımıza taktığımız maskeler yüzünden kendimizle özdeşleşemiyoruz. Kendimizle özdeşleşemediğimiz için kendimiz olamıyoruz. Kendimiz olamayınca da bir kişiliğimiz ve karakterimiz olmuyor. Kişilik ve karakter sahibi olamayınca da yaşamın derinliklerine kök salamadığımız için huzura eremiyoruz. 

Sonuçta bütün sorunlarımızın kökü suratımıza taktığımız maskelerdir. İnsanlık, bir gün suratına taktığı maskeleri çıkarıp da aynada gerçek yüzünü gördüğü gün, bu dünyada çocuklar ölmeyecek, çocuklar ve kadınlar cinsel istismara, tecavüze ve şiddete uğramayacak. 

Suratımıza taktığımız maskelerin bizlere ödettiği bedellerin farkında değiliz. Örneğin ülkemizde her 6 erkek çocuktan birinin cinsel istismara uğradığını toplumun yüzde kaçı bilir? Bu kadar vahim bir tablo ile karşı karşıya iken maalesef vicdanlarımızın sesini susturarak suratımıza taktığımız maskelere her gün yenilerini eklemeyi sürdürüyoruz. 

Ay, uzakta olduğu için değil, insanlar ulaşamadığı için güzeldir. Dünyayı çirkinleştiren ise maskeli insanların ta kendileridir. 

İnsanlar, bugün hiç tanımadıkları içi sevgi dolu hayatlara, hiç tanımadıkları içi sevgi dolu aşklara, hiç tanımadıkları sevgi dolu dostluklara ve yaşayamadıkları içi sevgi dolu çocukluklara şiirler ve şarkılar yazıyorlar. 

Hani bir söz vardı ya gün gelecek çocuklar, balıkları resimlerde görecek diye, balıkları bilmem ama bizler, insanlığı resimlerde eski insanların gözlerine baktıkça görüyoruz. 

İyiler ile kötülerin oynadığı oyun olan hayat oyununun galibi kötüler oldu. 
Sonuç; Maskeli İnsanlar = Huzursuzluk 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti