Mahfi Kör İnançlar
Kör İnançlar
Mahfi
Yazar Profili

Kör İnançlar

İnsanların genelinde bir dar görüşlülük hakim. Hiçbir şeyi sorgulamıyorlar. Kendilerine bağlı olan yandaşlarının, kendilerine fayda mı sağladığının, yoksa zarar mı verdiğinin üzerinde düşünmüyorlar. Kör inançları, gözlerini de kör ettiğinden dolayı ihanetin çoğu zaman yandaşlarından geldiğini göremiyorlar.

Bugün yaşama karşı temiz hisler besleyemediğimiz için içine düştüğümüz psikolojik sıkıntılar içimizi sıkıyorsa, yaşamda en mahir olduğumuz alan yalan söylemekse, yaşam yolculuğunda bir gün dımdızlak ortada kalmaya mahkumsak tek neden kör inançlarımızdır. Vicdanlarımızı susturduğumuz için merhamet aşağılanıyorsa tek neden kör inançlarımızdır.

Günümüz dünyasında rezalet, insanların olduğu her yerdedir. Toplumda, insanlara verilen değerin ölçüsü paradır. Günümüzün en büyük enayileri, en fazla horlananları şerefli davrananlardır. İçine düştüğümüz zavallı hali göremediğimiz için bu halimizle övünmekteyiz. Hepimiz, ölü canlar gibi yaşıyoruz. Bütün bunların tek nedeni yine kör inançlarımızdır.

Bugün paçamıza çamur bulaşmış, yüzümüze çeşit çeşit maskeler takmışız, insanlığa karşı olan saygımızı ve sevgimizi yitirmişiz. Kendimize döndüğümüz zaman kendi pisliğimizde boğuluyoruz. Talihsiz olduğumuza yansak da kör inançlarımızın farkında değiliz.

Yaşamlarımızı hırslarımıza hapsettiğimizden dolayı hem dünyayı, hem de yaşamlarımızı savaş alanına çevirmişiz. Sözlerimizle karşımızdakini kalbinden vurmuşuz. Karşımızdakinin seni affetmeyeceğim çığlıklarına kulaklarımızı tıkamışız. Kör inançlarımızdır bizleri hükmetmenin büyüsüne kaptıran, ufkumuzu kapatıp, kısır bir döngü içerisinde cahilce bizleri yaşatan.

Kör inançlarımız yüzünden yaşam gemimiz karaya oturduğundan okyanuslara açılamıyoruz. Yaşamın bilgi dolu membasından istifade edemiyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti