Mahfi Kavga Adamı
Kavga Adamı
Mahfi
Yazar Profili

Kavga Adamı

İnsanlar, İnsanlar, İnsanlar…

Çok gülünç ve dejenere bir hayat yaşadıklarından olacak kendilerini bir türlü bağışlamayı beceremiyorlar, zaman zaman kendilerine kızıyorlar, kendileriyle kavga ediyorlar, içlerinde çatışma yaşıyorlar ama sonrada anlamsız şekilde kendilerinden çekip gidiyorlar. Uzun bir sürede kendilerine bir daha uğramıyorlar.

İnsanlar, İnsanlar, İnsanlar…

Ustalıkla konuşarak yaman entrikacılık yaptıkları kadar yaşam sanatında ustalaşsalardı dünya skandallar dünyası olmazdı. Teknolojisi ile övündüğümüz, iletişim adını verdiğimiz çağda insanlar öyle bir hal aldı ki insanlıktan çıktı. Kimsede bunu söylemeye cesaret edemiyor. Herkesin dilinden hak, hukuk, adalet, demokrasi eksilmiyor. Ama insanlığın olmadığı yerde adalet, adaletin olmadığı yerde de bunların hiçbirisi barınamaz.

İnsanlar, İnsanlar, İnsanlar…

Öfkeleri çenelerine vurmuş, o kadar gevezeler ki, o kadar boş konuşuyorlar ki, kendilerini o kadar çok alçaltıyorlar ki pişmanlık duyacakları yerde daha da hırçınlaşıyorlar. Kendilerine olan özsaygılarını yitirmişler. Kafalarını kurcalayan meselelerin ne olduğunun farkında olmadan zil zurna sarhoş gibi düşünceli ve endişeli bir şekilde caddelerde, sokaklarda dolaşıyorlar. Zihinleri yorgun insanlar, kendi kendilerini tüketmişler.

İnsanlar, İnsanlar, İnsanlar…

Yaşamlarında hiçbir olumlu hedefleri yok. Vicdanlarından gelen sesi susturamıyorlar. Beyinlerine hücum eden bir yığın saldırı karşısında savunmasızlar. Haklarını savunmaktan dahi acizler. Etraflarını zaman hırsızları çevirdiğinden sevgiye, dostluğa, komşuluğa, akrabalığa ve kendilerine ayıracak zaman bulamıyorlar. Sırf etraflarına hoş görünmek için yapmacık davranışlarla yaşıyorlar. Kendi yaşantıları üzerinde düşüncelere dalarak sorgulama yapmaya başlayınca içleri sıkılıyor.

İnsan, özünde kavga adamıdır. Yaşamın zorlu koşullarıyla kavga edecek. Korkularıyla kavga edecek. İnsanlar, bunlar yerine birbirleriyle kavga etmeyi tercih ediyorlar. Bunun içinde bir türlü iflah olmuyorlar.

Yaşamdaki en mutlu insan mı?

Yaşama bıyık altından gülümseyen insandır. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti