Filiz ÖZMEN ÇAKMAK Bey! Hu De! Huu.
Bey! Hu De! Huu.
Filiz ÖZMEN ÇAKMAK
Yazar Profili

Bey! Hu De! Huu.

Sözün de bir olsun, dilinden dökülen de. Lafı uzatma beyim. Beyhude dolaşma Bey! Hu De! Huu.

Tabi ki dil senin, dilden dökülen senin tercihin. Bak ben saygılıyım sana hatta yardımcı olmaktır maksadım. Sen haddini aşıp ta, küfür edip taşıp ta, tezeklere bulaşıp ta, çıktım deme ak - tan beyim. Beyhude karıştırma Bey! Hu De! Huu.

Takiye edip de sözleri elinde ki kalemle eğip büküp de, kelimeler belki ama Kalem eğilip bükülmez bilmesen de. Sen yazdığını doğru zannet, kalemin şahitlik günü gelecek elbet. Beyaz sayfalar seni de karalar. O zaman bağlayacaksın kara-lar. Ak geçinip Hak` lanılmaz beyim. Beyhude ak- lama Bey! Hu De! Huu.

Sende bilirdin Huu demenin manasını. Birine sesleniş değildir, Bir´ ine ses ediştir Huu. Ruhun iklimlerde gezer, an içinde yaşar dört mevsimi, anın da döker göz yaşını. Yaşını sormadan gencini ihtiyarını, çıkmaz sokaklara düşmüş ise çıkartıp sokaklardan uyandırır düş- müş diye. Sen uyuttum hikayesiyle ruhu bile uyandırmadan bu ne usta! lık, millette us- salık, maalesef us / ta uslanmaz. beyim. Beyhude us - lama Bey! Hu De! Huu.

Zaman dediğin kavram nedir ki? Zaman zaman dün yanın da bugün düşmanın değil mi? An be an değişen sen değil mi? Yoksa nefsin mi? Nef / sinmiş zaten dört yanına. Seni üstte çıkarmakta. MaaşAllah her çıkış ta gördüm gömlek çıkartmak ta. Hatta en üst' te varmak da. İşte asıl hedef en üstte varmak ta! Ne kadar uzun olsa da boy! un iki metre kumaşa bakmak ta. Varayım varayım diye çıktın yola, yolda başladın var ay / ım değip hesap gününü hesapla / mamak ta. Peki ömrün varda cürmün yok mu? Hayır hasenatla çalınmaz beyim. Beyhude sak-lama. Bey! Hu De! Huu.Beş yaşında el vurduğum Cami' mizin rahlesinde ki parmak izlerimden;

And' ımızı okuduğum İlkokul bahçesinden;

Yaşadığım 36 yaşıma kadar;

Varlığım İslam Varlığına

Varlığım Türk Varlığına

armağan olsun. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti