Merve ERSOY Teknolojinin Yitirdiği Çocuklar
Teknolojinin Yitirdiği Çocuklar
Merve ERSOY
Yazar Profili

Teknolojinin Yitirdiği Çocuklar

Teknolojinin, çocuklarımızın geleceğini yok ettiğinin kimse farkında değil. Teknolojide yaşanan hızlı değişim karşısında sadece veliler değil, çocuklarda şaşkın hale gelmiş durumda. Teknolojik gelişmelerin peşine düşen çocuklar, eğitimlerini aksatıyorlar. Örneğin kitap okuma alışkanlığı denen bir şey kalmadı. Teknolojinin bedavacılığa alıştırdığı çocuklarımız için gelecek karanlık, geleceğe dair alt yapı ise sıfır. 
 
Yaşam karşısında kanatsız serçe olan ve daha uçmayı dahi öğrenememiş çocuklarımızın geleceği ile teknolojinin bu kadar oynamasına izin vermek ülkemizin istikbali açısından da pek iyi sonuçlar doğurmaz. Teknolojik gelişmeleri iyi kullanamayan ve yaşam karşısında başarısız olan çocuklar, yaşama karşı öfke duyarlar. Bu öfke ise topluma nefret olarak yansır. Nefretin hakim olduğu toplumda ise gelişim kaydetmek imkansızdır. 
 
Teknoloji yüzünden okul sıralarında kaybolan çocukların yaşam karşısında var olmasını kimse beklemesin. Çocuklarımızın, teknolojik gelişmeler karşısında nasıl davranması gerektiği sağlam bir temele oturtulamadığı sürece çocuklarımız, teknolojinin günahını sırtlarında taşımaktan bir gün yorgun düşecekler. Teknolojinin kaybettiği çocuklarımız, önlem almayan büyüklerini hiçbir dönem affetmediler ve affetmeyecekler. Teknoloji ile mücadeleyi onlara öğretmeyerek çocuklarımıza parlak bir gelecek sunamadığımız için çocuklarımıza bir özür borcumuz var. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti