Mehmet ŞAR Yüreğinde Sevgi Biriktirmek
Yüreğinde Sevgi Biriktirmek
Mehmet ŞAR
Yazar Profili

Yüreğinde Sevgi Biriktirmek

Bazı insanlar para biriktirmeyi, bazı insanlarsa sevgi biriktirmeyi sever. Sevgi biriktirmeyi seven insanlar, yaşamın her anını doyasıya yaşayarak tadını çıkarırken para biriktirmeyi seven insanlar, içlerindeki para hırsı yüzünden yaşamın birçok güzelliğini kaçırdıkları için aslında yaşamdan hiçbir tat almazlar. Bu yüzdendir ki yaşamın özü sevgi ve kalp kazanmaktır. 
 
Yüreklerinde sevgi biriktiren insanlar gerek tek başına gerekse örgütlü bir mücadele ile yüreklerinde biriktirdikleri sevgiyi toplumla paylaşmak için mücadele ederlerken yaşamlarında para biriktirmeyi seven insanlar, daima bencil davranırlar. Bu bencillikleri kalp gözlerini kapattığı için zamanla yüreklerindeki merhamette yok olur. 
 
Yüreklerinde sevgi biriktiren ve biriktirdiği sevgiyi etrafına bir güneş gibi saçan insanların kazandıkları ile para biriktiren insanların kazanımları arasında dağlar kadar fark vardır. Öyle ki yüreğinde sevgi biriktiren insanların geçmişleri gurur abideleriyle dolu iken para biriktirmeyi seven insanlar, geçmişten gelen bencilliklerinin yükünü omuzlarında taşırlar. Bu yük ise zamanla onları yorar ve yaşam karşısında yenik düşürür. 
 
Yüreğinde sevgi biriktiren insanlar, saf ve berrak düşüncelerle topluma hizmet etmeye ve geleceğin teminatı olan gençlere de örnek olmaya çalışırlar. Yaşamlarında para biriktirmeyi seven insanların ise her düşüncesi iltihapladır. Ve bu iltihaplı düşünceleri ile toplumu zehirleyerek topluma daima zarar verirler. 
 
Yüreklerinde sevgi biriktiren insanlar, kendi ilkeleri doğrultusunda yaşayarak ilkelerinden asla taviz vermezler. Bunun içinde yaşamda savundukları değerlerine sıkı sıkıya bağlıdırlar. Yaşamlarında para biriktirmeyi seven insanlar ise paranın kokusunu aldıkları zaman ilkelerinden derhal taviz verirler. Bunun içinde yaşamlarında para biriktirmeyi seven insanlara asla güven olmaz.    
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti