CHP’li Özgür Özel’den Abdullah Gül’e Eleştiri Yağmuru

CHP’li Özgür Özel’den Abdullah Gül’e Eleştiri Yağmuru

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün Cuma namazı çıkışında başkan adayı olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulunurken Deniz Baykal’a da eleştirilerde bulunmuştu. Abdullah Gül’e bu konuda ise ilk cevap CHP’li Özgür Özel’den geldi. Özel, “Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerine mesaj vermek, konuşmak, eleştirmek, had bildirmek için Sayın Deniz Baykal’ın açıklamalarını kullanıyor olmalarına gerçekten şaşırmamak elde değil. Bunu yüz yüze konuşun Abdullah Bey. Neden Deniz Baykal’a ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu sizin partinizin iç meselesi” dedi.

CHP’li Özgür Özel’den Abdullah Gül’e Eleştiri Yağmuru
CHP’li Özgür Özel’den Abdullah Gül’e Eleştiri Yağmuru

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün Cuma namazı çıkışında başkan adayı olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulunurken Deniz Baykal’a da eleştirilerde bulunmuştu. Abdullah Gül’e bu konuda ise ilk cevap CHP’li Özgür Özel’den geldi. Özel,  “Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerine mesaj vermek, konuşmak, eleştirmek, had bildirmek için Sayın Deniz Baykal’ın açıklamalarını kullanıyor olmalarına gerçekten şaşırmamak elde değil. Bunu yüz yüze konuşun Abdullah Bey. Neden Deniz Baykal’a ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu sizin partinizin iç meselesi” dedi.

Deniz Baykal’ın, Abdullah Gül için 2019’da başkan adayı olabilir tarzındaki açıklamasından sonra Abdullah Gül ilk kez bugün Cuma namazının çıkışında konuştu. Siyasete geri dönmek gibi bir niyetinin olmadığını belirten Abdullah Gül, Deniz Baykal’a da bu konudaki açıklamalarından dolayı eleştirilerde bulundu. Bu eleştirilere ise ilk cevap CHP’nin ve Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel’den geldi.  Abdullah Gül’ün açıklamalarına tepki gösteren Özel,  “Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerine mesaj vermek, konuşmak, eleştirmek, had bildirmek için Sayın Deniz Baykal’ın açıklamalarını kullanıyor olmalarına gerçekten şaşırmamak elde değil. Bu AKP’nin kendi iç meselesidir.
 

Sayın Abdullah Gül’e iç mesele konusunda yaptığı hatırlatmayı bu boyutuyla iade etmek gerekir. Hükümete, ‘evet’e destek vermek vermemek, bir takım çelişkiler bir yana, bunu yüz yüze konuşun Abdullah Bey. Neden Deniz Baykal’a ihtiyaç duyuyorsunuz? Gidin konuşun. Bu sizin partinizin iç meselesi. Şaşırdık bunları duyduğumuza. Bundan sonraki süreçte Erdoğan ve Gül’ün birbirlerine bir telefon mesafesinde olup bir çay içebilecek hukuklarının kalmış olduğunu ümit etmek isteriz. İkisi de birbirlerini takip eden ve tarafsızlık yemini etmiş cumhurbaşkanlarıdır.” dedi.

“HANİ BİZ TERÖRİSTTİK? ÖNCE ÖZÜR DİLEYİN”

Hakimler ve Savcılar kuruluna üye vermemeleri konusunda Başbakan Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu açıklamalara da cevap veren Özgür Özel, “Sayın Başbakan’ın yaklaşımını bir çağrı olarak yeniden görüyoruz. ‘Muhalefet gelsin otursun müzakere etsin, olan oldu geride kaldı HSK ve uyum yasalarında birlikte çalışalım’ gibi bir yaklaşım gözükmektedir. Sayın Başbakana sorarlar: Yüksek Yargıyı şekillendirmek için teröristle masaya oturulur mu? FETÖ’cü, darbeciyle senin işin ne orada? Bütün kampanya boyunca 18 maddeyi anlatacağına 23 milyonu görüp de sonrada ‘biz size terörist demedik’ diye günah çıkarmaya çalışan başbakana sorarlar: Hani biz teröristtik, hani FETÖ’cüydük, hani biz darbeciydik? Bize niye ihtiyacın var? Bizi meydan meydan hedef gösteriyordu. Şimdi neden hedefinde değil de ilgi odağın olduk biz senin?

Önce Meclis’e gel, kürsüye çık, 23 milyon için bir özür dile bakalım. ‘Biz 3 oy fazla alabilmek için çok ağır hakaretler bulunduk. Vekilleri kanalıyla asillerden özür diliyoruz’ deyin. Ondan sonra çağrı yapmaya yine bir yüzün olur. Ne cevap vereceğimizi yine biz biliriz. BU özür gelmeden Sayın Başbakan boşu boşuna çırpınmasın.” dedi. 

 

Özgür Özel CHP Abdullah Gül Binali Yıldırım Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Deniz Baykal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şile’de Vahşi Cinayet! Ünlü Yönetmen Başı Beyzbol Sopasıyla Ezilerek Öldürüldü
Şile’de Vahşi Cinayet! Ünlü Yönetmen Başı Beyzbol Sopasıyla Ezilerek Öldürüldü
Yemekteyiz 11 Aralık 2017 Yeni Yarışmacıları Kimler? Yemekteyiz 11.12.2017 Son Bölümde Neler Oldu?
Yemekteyiz 11 Aralık 2017 Yeni Yarışmacıları Kimler? Yemekteyiz 11.12.2017 Son Bölümde Neler Oldu?