Mahfi Trafik Güvenliği
Trafik Güvenliği
Mahfi
Yazar Profili

Trafik Güvenliği

Ülkemizde ihmal edilen en önemli konuların başında trafik güvenliği gelmektedir. Maalesef trafikte güvenliğin önemini ve bu husustaki yasalarımızın yetersizliğini trafik kazalarında yaşamını yitirenler oldukça hatırlıyor ve ertesi günde hiçbir şey olmamış gibi hiçbir güvenliğimiz olmadan trafikte seyahat ediyoruz. 
 
Trafikte güvenliğimizi en fazla tehlikeye sokan trafik magandalarıdır. Bu trafik magandaları yüzünden yüzlerce insanımız trafikte yaşamını yitirse de biz, onları mahkemeye çıktığı zaman bir katil olarak değil de taksirle ölüme sebebiyet vermekten yargılıyoruz. Bu sebepten ötürü cüzi cezalar alarak kurtulan bu magandalar, daha sonra trafikte gazlamaya ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmaya devam ediyor. 
 
İşte yasaların en büyük yetersizliği bu noktada kaynaklanıyor. Bütün trafik kurallarını hiçe sayarak ölüme ya da yaralanmaya sebebiyet verenleri de taksirle ölüme ya da yaralanmaya sebebiyetten yargılıyoruz. Oysa bunun kasten adam öldürmekten hiçbir farkı yoktur. Yargılamada buna göre yapılmalıdır. 
 
Kural tanımayan trafik kabadayıları çakarlı araçlarıyla trafikte gezdiği sürece hiç kimse, trafikte güvenlik ve eşitlik aramasın. Ve yasalar, trafik güvenliğini sağlayacak şekilde düzenlenip, uygulanmadığı sürece olanlar yine tüm kurallara uyarak araçlarını kullanan namuslu sürücülere olacak. 
 
Ve bu trafik magandalarının en büyük ahlaksızlığı ise 'Kim olduğumu biliyor musun?' çıkışmasıdır. 
 
Kimsen kimsin kardeşim, önce adam olacaksın ve başkalarının hayatını tehlikeye atmayacaksın.       
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti