Mahfi Yolculuk
Yolculuk
Mahfi
Yazar Profili

Yolculuk

Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculukta bazen yüreğimiz daralır ve ne olacaksa olsun, ne yaşanacaksa yaşansın ve bitsin deriz. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculukta bazen sabır gerekir. Sabrı ise dualarla perçinlemek gerekir. Herkes, yükünü tutmuş ahirete doğru göçte iken sabırsız kul olmak insanı namert yapar. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculuğun içerisinde zevkusefa olsa da bizleri yaşam yolculuğuna çıkartan ana sebepler sefalet ve idealistliktir. Dallı budaklı olan bu iki ana sebebi, günümüzde insanların omuzları taşıyamadığı için yaşam zevkusefadan ibaret olmuştur. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculukta nafakasının peşine düşen insan, aş ve işi yaşamının temel taşı yaptığı için dünyadaki yaşantısı ezik, ahirete dönüşü ise eksiktir. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculuğun başlangıcı Adem Babamız ile Havva Anamızdır. Bu yolculukta inanç-yaşam-tabiat bir bütün olursa ocaklarımızı yakan içimizdeki hırs ateşi, bizleri dünyaya bağlamaz. Bu dünyada yağmurun toprağa, ırmağın denize aktığı gibi insanda sırat köprüsüne doğru akar. Bu akışın bilincinde olduğumuz sürece sırat köprüsünden nasıl geçtiğimizi anlamayız bile. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculukta sınır taşları belirlenmiştir. Sınır taşlarını aşmadan, umudu yitirmeden bu yolculuğu tamamlamak gerekir. Aksi halde dünyadaki ışığımız dahi söner. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculukta huzura ermek için Hakk'ın yanında yer almak gerekir. Kendi nefsimizden kurtularak Hakk'ın dışında yaşam sürenleri toplamak gerekir. Bu yolculukta insanları ışığa davet edenler, davetinde ötesinde ışığa dahil edenler, yaşamlarını iyi amel üzerine kuranlardır. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculukta korkmamız gereken en önemli husus yoldan saptırıcılarla birlikte olup yoldan sapmaktır. Korkmak ve korkuların doğuracağı yeni korkular ise bu yolculukta bedenlerimize şırıngalanan bir zehirdir. Bu zehrin panzehri ise içimize sığınarak Rabbimize dua etmektir. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculukta tecrübelerden istifade ederek bizleri doğru çıkışa götürecek yönü bulmak gerekir. Bunun içinde iyi eğitim almak, sürekli ilim peşinde olmak, birazda yaşamın sillesini yemek gerekir. 
 
Yaşam bir yolculuktur. Bu yolculuk kısadır. Kısa olan bu yolculukta bilinmesi gereken en önemli sır ise dünyayı güneşin değil, fikirlerin aydınlattığıdır.   
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti