Mahfi İnsan ve Fikir
İnsan ve Fikir
Mahfi
Yazar Profili

İnsan ve Fikir

Eğitim hayatı boyunca sadece diplomaya odaklandırılarak beyni adeta ‘ama’ edilen insanoğlu, fikir üreterek kendini geliştiremiyor. Diplomaya odaklanan beyinler, okumayı ihmal edince kafalarda çalkantılı oluyor.

Teknolojinin insan beynini çalıştıran tarafları yerine uyuşturan tarafları ile ilgilenen insanoğlu, düşünce zenginliğini kendi eliyle baltaladı. Araştıramayan ve fikir üretemeyen insanlar, bir gün kapitalizmin kölesi haline getirildiklerini anlayacaklar ama o gün çok geç kalınmış olacak.

İnsanoğlu, kendisine empoze edilen düşünceler ile geliştirilen hayat anlayışı doğrultusunda gerçek dışı bir yaşam tarzı benimsedi. Kendisine empoze edilen düşüncelere ise modern düşünce anlayışı dedi. Bu düşünce anlayışını benimsemeyenleri, tabiatına uygun olarak gerçekten yaşayanları ve düşünenleri ise dışladı. Hatta yobaz, çağ dışı olarak niteledi. Kendisi kanadı kırık yerde sürünen bir kuş iken uçan kuşları kınadı.   

İnsanlığın fikir üretmesine izin vermeyen modern düşünce sistemi, günümüz insanlığına tek düşünce sistemi olarak kabul ettirildi. Günümüz insanlığının esas sancısı budur. Bu sancının tek şifası ise düşünebilen ve düşündükleriyle fikir üretebilen insanların izinde gitmek ve yaşamı en ince ayrıntısına kadar çözmektir.

Modern düşünce sisteminin insanoğluna yaptığı en büyük kötülük ise sürekli sorun üreterek insanoğlunun beynini meşgul etmektir. Beyni sürekli meşgul olan insanoğlunun ruhu da artık yoruldu. Ancak programlanmış bir robot gibi kokuşmuş modern düşünce sisteminin peşinden koşmaktan halen bıkmadı. İnsanoğlu, hakikatin sırrına aşina olana dek yalan dünyanın yalan sistemlerine kafa yormayı sürdürecek.    

İnsan = Fikir

Günümüzde bozulan bu eşitlik yeniden sağlanana kadar dünya gün yüzü görmeyecek.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti