Mahfi Ramazan Ayının Ardından...
Ramazan Ayının Ardından...
Mahfi
Yazar Profili

Ramazan Ayının Ardından...

İnsanlar, Ramazan ayında sadece oruç tutmazlar. Tutulan oruç ile birlikte güzel alışkanlıklar kazanırlar. Örneğin yalan söylememek, ticaretinde her zamankinden daha dikkatli davranmak, güzel alışkanlıklar edinmek, kalbi kötü duygulardan arındırmak, insanlara karşı daha sabırlı, cömert ve merhametli davranmak, küs olduklarımızla barışmak ve Kur'an-ı Kerim okumak gibi..

Ramazan ayında her gün yaşamaya çalıştığımız bu güzel alışkanlıkları Ramazan ayından sonrada devam ettirmeye gayret edersek huzurlu bir toplum içerisinde yaşarız. Eski alışkanlıklarımıza geri dönmede ısrar edersek Ramazan ayındaki huzurumuzdan eser kalmaz. 

İnsanlar, aralarına nefret tohumları ekmek yerine sevgi tohumları ekmeye, Ramazan ayındaki gibi birbirlerine karşı anlayışlı olmaya, kötülüğe karşı iyilikle karşılık vermeye çaba göstermelidir. 

İnsanlar, Ramazan ayından sonra rehavet içine düşmemeli, aldığı her nefesin kendileri için bir kayıp olduğunun farkında olmalı ve yaşadıkları her anda hem dünyaya hem de ahirete yatırım yapmalıdır. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti