Mahfi Günümüz Dünyası
Günümüz Dünyası
Mahfi
Yazar Profili

Günümüz Dünyası

Günümüz dünyasını anlamak çok zor. Çünkü geçmiş dönemlerle kıyaslandığı zaman daha karmaşık, daha anlaşılmaz, daha gizemli, daha açıklanamaz bir dünya ile karşı karşıyayız. Kapitalist sisteme teslim edilen günümüz dünyasının tekinsiz ve tehlikeli bir yer haline gelmesine şaşırmamak gerekiyor. 

Aslında günümüz dünyasının en büyük sorunu yalnızlık. İnsan, tabiatına aykırı olan yalnızlığa mahkum olunca yaşama bir türlü odaklanamıyor. Hal böyle olunca da kendilerine yaşamda yeni yollar açamayan insanlar, bir zamanlar yaptıklarıyla övünüp duruyor. Hani derler ya bir erkek 18 ay askerlik yapar, 50 yıl anlatır diye bu işte aynı o misal. 
İnsan, yalnızlığına çözüm üretemese de yalnızlığına mahkum olmamalıdır.

Çünkü yaşamın nelere gebe olduğunu hiçbirimiz bilemeyiz. Aslında yaşantılarımızı çeşitlendirecek o kadar fazla fırsatlar var ki ancak hırslarımız gözümüzü kararttığından dolayı bu fırsatların hiçbirini değerlendiremiyoruz. 
Yaşamı, sistem dışı bir suçlu gibi kaygılı yaşamamalıyız. Yaşamı iyi okumalı, gerekli dersleri çıkarmalı, kıvamında pişmiş bir yemek kadar lezzetli yaşamlar yaşamalıyız. Bunun içinde günümüz dünyasının mutasyona uğrattığı yaşamlarımızı öncelikle iyileştirmeli, bilim kurgu filmi yazan bir senarist gibi kafamızda devamlı bir şeyler kurmamalı, kaygılarımızdan ve korkularımızdan kurtulmalıyız. Günümüz dünyasının koşullarına uyarak yaşarsak bir sürü olmazı bir araya getirerek yaşarız ki bu da bizim için kaybedilmiş yaşamlar demektir. 

Günümüz dünyası tıpkı bir insanın yaşlandığı gibi yaşlanmıştır. Yaşlanan dünya ise insanları üzerinde taşımak da artık zorlanmaktadır. Kısacası kendisi yorgun olan dünya, insanları da yorduğundan dolayı insanlar yılların nasıl geçtiğinin, yaşamda ne tür değişimler olduğunun farkında değildir. Oysa yaşamda her zaman as olan değişimdir. Yaşamın her şeyi değiştirdiğine defalarca şahit olsak da yorgun olan günümüz dünyasının fersiz düşürdüğü gözlerimiz bunun farkına varamıyor. 

Günümüz dünyasında yaşamdan tat almak istiyorsak değişimi aramamız gereken yerde aramalıyız. Değişimin farkında olmayan kendinin de farkında olmuyor. 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Diriliş Ertuğrul İlk Sırada!
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti
Ferhat Göçer Basın Toplantısını İptal Etti